O projektu – role: Pacient

Posláním projektu LekarVzdalene.cz je usnadnit každodenní život pacientům a lékařům. Hlavním cílem je poskytovat výjimečnou službu s možností využít co nejkomfortnějším způsobem moderní IT technologie a internetové prostředí.

VÝHODY PRO PACIENTALékařská péče na dosah z pohodlí vašeho domova!

Webová stránka LekarVzdalene.cz umožňuje pacientům zdarma a pohodlně vyhledat lékaře či zdravotnické zařízení přes internet a také online konzultace, ošetření a snadné objednání k návštěvě do ordinace. Pacient má také možnost si na stránkách prohlédnout základní informace jako např. oborovou specializaci, adresu, kontakt, ordinační hodiny, apod.. Komunikace s lékařem je nyní možná v klidu a z pohodlí domova, stačí vyhledat svého lékaře a rovnou komunikovat. Rezervování termínu návštěvy je již pro pacienta velmi snadné, stačí aby v online kalendáři lékaře zvolil datum a důvod návštěvy, který mu vyhovuje. Dalším přínosem je, že si pacient může určit, jestli chce lékaře skutečně navštívit v jeho ordinaci, nebo jestli preferuje vzdálené setkání s lékařem prostřednictvím videohovoru. Také je možné lékaři předem sdělit důvod návštěvy nebo online schůzky včetně doplňujících informací.

VÝHODY PRO LÉKAŘE – Staňte se příznivcem Telemedicíny a využijte benefity vzdálené komunikace!

Lékař či zdravotnické zařízení využívající aktivně webovou stránku LekarVzdalene.cz získávají pohodlný nástroj pro snadné a srozumitelné informování svých pacientů. Pokud jako zdravotnické zařízení nebo lékař nemáte vlastní webové stránky, aplikace je doplněna i o možnost využití. Lékař nebo zařízení zde prostřednictvím jednoduchého formuláře vloží nejenom základní informace o ordinaci, provozu, odbornosti, ale také může přidat fotografie (svoji, ordinace, zařízení, atd), pacient má tak další zdroje se o vás dozvědět více. Na stránkách si můžete publikovat kalendář ordinačních hodin s vašimi časovými možnostmi. Velkou výhodou pro lékaře je, že se prostřednictvím webového portálu mohou nyní objednávat pacienti sami, a to bez předchozího telefonického hovoru. Nemusíte tak trávit hodiny domlouváním schůzek po telefonu.

Kromě toho lékař získá pro sebe a svou ordinaci kancelářské nástroje Microsoft 365 s funkcemi kontaktů, elektronické pošty, kalendářů a úkolů, samozřejmě také nástroje na tvorbu dokumentů, tabulek a prezentací MS Word, Excel a PowerPoint, které jsou součástí LekarVzdalene.cz. Také může využívat pohodlný informační systém pro ambulantní lékařské ordinace se všemi potřebnými funkčnostmi (NaClin).

Lékař má možnost si zjednodušit svou opakovanou agendu chytrými online formuláři. Například si vytvoříte jednoduchý vstupní dotazník pro anamnézu. Formulář tak budete moci využít opakovaně. Cílem projektu je odlehčení administrativní zátěže lékařům, kteří by raději věnovali pozornost odborné péči svým pacientů. 

V projektu Telemedicína je vzdálená komunikace mezi pacientem a lékařem velkou výhodou pro obě strany.

Nabízíme využití různých forem zabezpečené virtuální komunikace:

  • Video konzultace
  • Chat
  • SMS
  • E-maily
  • nebo sofistikovanější řešení cloudové aplikace Navertica Telemedicína – NaTMed


Upozornění

> Portál lekarvzdalene.cz nenahrazuje funkci záchranné služby, vždy správně vyhodnoťte situaci a v případě potřeby volejte 112 nebo 155! <